Lotnisko Katowice — Pyrzowice (KTW)

lotnisko pyrzowice

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach

Lotnisko Pyrzowice jest drugim dużym regionalnym Portem Lotniczym w Polsce. Katowice — Międzynarodowy port lotniczy położony w Pyrzowicach, 30 km na północ od centrum Katowic. Jego specjalnością są loty budżetowe, więc bazują tu głównie tanie linie lotnicze.

Katowice Airport obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Obsługuje różne loty czarterowe, regularne i Cargo. Lotnisko posiada 4 co do wielkości roczny ruch pasażerski w Polsce. Jest to również drugie najbardziej ruchliwe lotnisko w kraju.

Pyrzowice Przyloty

Tablica przylotowa na lotnisko — Instrukcja

Dla tych, którzy planują spotkać się po locie z przyjaciółmi, krewnymi, przyjaciółmi, współpracownikami, ważne jest, aby znać dokładny czas przyloty Pyrzowice. Dlatego wszystkie międzynarodowe lotniska informują o przybyciu samolotów na tablicy przylotów znajdującej się w budynku dworca.

Bardzo często mogą wystąpić zmiany w harmonogramie lotów. Najprostszym sposobem na uzyskanie niezbędnych informacji jest skorzystanie z usługi tablicy wyników online, która pokazuje czas przybycia samolotów na specjalnie wybrane lotnisko w dniu bieżącym i jutrzejszym.

Na internetowej tablicy przyloty Katowice udostępnione zostaną następujące dane:

 • punkt wyjścia;
 • numer lotu;
 • nazwa firmy przewoźnika;
 • czas lądowania zgodnie z harmonogramem;
 • status lotu.

Pyrzowice Odloty

Jak korzystać z tablicy odlotów lotów

Czasami warunki pogodowe lub czynnik ludzki mogą zniszczyć zbudowany plan lotu. Często zdarza się, że lot jest nagle odwołany. Teraz możesz dowiedzieć się o tym z wyprzedzeniem i natychmiast dostosować plany. Na przykład nie idź na lotnisko po raz drugi, ale zajmuj się opieką domową, rozwiązywaniem problemów związanych z pracą lub innymi przymusowo odroczonymi zadaniami.

Internetowa tablica odloty Pyrzowice dostarcza rzetelnych informacji. Jest zsynchronizowany z oficjalnymi danymi pokoju kontrolnego. Wszystkie zmiany są natychmiast wyświetlane na tablicy informacyjnej.

Wszystkie dane są podawane w formie tabeli. Przyspieszenie wyszukiwania niezbędnych informacji będzie możliwe dzięki specjalnym opcjom. Określ odpowiedni okres czasu — natychmiast pobierz próbkę zawierającą żądaną deskę. Możesz również znaleźć swój lot według numeru lub miejsca docelowego.

Tablica Katowice odloty wyświetla następujące statusy lotów: rozkładowe, wylatane, odwołane, w drodze, opóźnione.

Linie Lotnicze

Najwięcej można tu zobaczyć samoloty Ryanair i Wizz Air. Dla tych przewoźników lotnisko jest podstawowe. Ponadto swoją drugą bazę ma tu firma czarterowa Enter Air. Pełna lista linii lotniczych:

 • Aegean Airlines
 • Air Cairo
 • Blue Panorama Airlines
 • Bulgaria Air
 • Bulgarian Air Charter
 • Corendon Airlines
 • Ellinair
 • Enter Air
 • LOT Polish Airlines
 • Lufthansa
 • Nouvelair
 • Onur Air
 • Pegasus Airlines
 • Ryanair
 • Smartwings
 • SunExpress
 • Transavia
 • Wizz Air

Większość linii lotniczych obsługuje loty sezonowe. Przez cały rok latają stąd: Air Cairo, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Ryanair, Transavia i Wizz Air.

Terminale Lotniskowe

katowice airport

Lotnisko Katowice posiada trzy terminale pasażerskie A, B (odloty) i C (przyloty) oraz terminal cargo.

Operacje na terminalu B, znacznie większym niż a, rozpoczęły się 30 lipca 2007 r. Terminale są w stanie obsłużyć około 8,0 mln pasażerów rocznie.

Terminal A Obsługuje Wszystkie loty poza strefą Schengen, natomiast Terminal B obsługuje Wszystkie loty poza strefą Schengen. Eksploatacja najnowszego budynku terminalu C (przyloty) rozpoczęła się 27 czerwca 2015 roku. Ten terminal obsługuje Wszystkie loty przylotów ze stref non-Schengen i Schengen. Terminal B (Odloty do strefy Schengen) jest w remoncie i stanie się jednym z najnowocześniejszych terminali w Europie. Najdłuższy Taras widokowy w Europie znajdował się wewnątrz poprzedniej wersji Terminalu B.

Terminal Cargo znajduje się we wschodniej części lotniska i jest jednym z najnowszych terminali cargo na świecie. Nowy terminal pasażerski D jest w trakcie planowania, takich jak nowy Terminal Cargo i Cargo City. Nowy Terminal D będzie wyposażony w jetways itp. W przyszłości jest szansa na strefę Kiss&fly i Terminal VIP.

Wszyscy pasażerowie przybywający na Pyrzowice lotnisko są obsługiwani w Terminalu C. w pierwszej kolejności znajdą się Państwo przed stanowiskami kontroli paszportowej. W przeciwieństwie do innych miast, można tu zadawać wiele pytań. Dlatego nie bądź zbyt leniwy, aby wydrukować bilety, ubezpieczenie, rezerwację hotelu. A jeśli odwiedzasz, przygotuj się na podanie dokładnego adresu.

Wszyscy, którzy przylatują lotami Schengen, natychmiast przechodzą do hali odbioru bagażu. A potem na wyjście do hali przylotów.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć przed odlotem, jest to, z którego terminalu odlatuje Twój lot:

 • B — Miejsca docelowe Schengen
 • A — loty poza strefę Schengen

Oznacza to, że nie ma znaczenia, którą linią lotniczą lecisz, ale ważne jest, gdzie.

Przesiadka na Lotnisku

Katowice Lotnisko nie jest przystosowane do lotów łączonych. Niemniej jednak pasażerowie tanich linii lotniczych Ryanair i Wizz Air bardzo często dokonują tutaj przesiadki. Sami przewoźnicy nie sprzedają biletów z połączeniami, ale tylko z punktu do punktu. Dlatego musisz sam obliczyć swoją trasę z dokowaniem, a co najważniejsze czas na przeszczep.

Wszyscy pasażerowie przybywają do Terminalu C. Aby przesiąść się na następny lot, musisz przejść do innego terminalu: A lub B. na lotnisku nie ma jednej strefy tranzytowej.

Aby dostać się z jednego terminala do drugiego, musisz przejść na zewnątrz pieszo, maksymalnie 250 metrów. A jeśli podróżujesz z bagażem, musisz wziąć pod uwagę, że twój bagaż nie zostanie automatycznie przeładowany. Nawet podróżując jedną linią lotniczą, bagaż będzie musiał zostać odebrany samodzielnie, a następnie ponownie zarejestrowany.

Po przybyciu na airport Katowice wiele czasu może przejść do kontroli paszportowej. Potem jest szansa, aby dostać się do kolejki kontroli bezpieczeństwa. Aby nie ryzykować, najlepiej unikać zbyt krótkich dokowań.

Przy długim dokowaniu będzie można jechać do miasta. Przejazd autobusem w obie strony kosztuje tylko 3.3 Euro. Ale nie będzie gdzie zostawić bagażu. Nie ma tu przechowalni bagażu.

Infrastruktura Lotniska

Lotnisko Katowice Pyrzowice posiada 1 pas startowy o długości 2800 m i szerokości 60 m kategorii ILS I oraz 3 perony z miejscami postojowymi dla samolotów klasy Airbus A320, Boeing 747.

Pas startowy znajduje się na wysokości 303 m powyżej poziomu morza i dzięki temu na lotnisku obserwuje się tylko kilka nielotnych dni w roku związanych z warunkami pogodowymi.

Parking Lotnisko Katowice

lotnisko katowice

Na lotnisku w Katowicach są miejsca parkingowe krótko-i długoterminowe.

Na lotnisku są krótkoterminowe i długoterminowe parkingi.

1 dzień 2 dni 3 dni 4 dni 5 dni 6 dni 7 dni 8-14 dni + dzień
P 1 60 PLN 100 PLN 120 PLN 140 PLN 160 PLN 180 PLN 200 PLN 240 PLN 10 PLN
P 2 30 PLN 39 PLN 69 PLN +3 PLN 6 PLN (ponad 14 dni)
P 3 49 PLN +25 PLN za każdy dzień 199 PLN +15 PLN +15 PLN

System Transportu Lotnisk

Katowice Pyrzowice autobus

Między lotnisko a miastem kursują zarówno autobusy miejskie, jak i prywatne. Odjeżdżają co godzinę, koszt przejazdu to 22-35 PLN, w zależności od przewoźnika. Istnieje również połączenie z innymi miastami: autobusy nr 83, 53 i 17 kursują do Bytomia i Międzyrzecza.

Taxi lotnisko Katowice

Samochody oficjalnej usługi taksówkowej znajdują się przy wyjściach z terminala. Cena przejazdu taksówką z lotniska Katowice do miasta Katowice wynosi około 40 90-120 PLN.

Użyteczne informacje o Port Lotniczy Katowice

Rok założenia: 1966
GMT: +1/+2
Współrzędne geograficzne Portu Lotniczego: latitud (50.47), longitud (19.08)
Lokalizacja: Katowice Airport, ul. Wolnosci 90, 42-625 Ozarowice, Poland
Liczba terminali: 3
Kod IATA: KTW
Kod ICAO: EPKT
Adres: Katowice Airport, ul. Wolnosci 90, 42-625 Ozarowice, Poland
Numer kontaktowy: +48 32 39 27 385
Faks: +48 32 39 27 376
E-Mail: informacja@gtl.com.pl
Strona internetowa: katowice-airport.com

Pyrzowice Lotnisko Mapa