Lotnisko Lublin (LUZ)

lotnisko lublin

Port lotniczy Lublin Świdnik (LUZ)

Lotnisko Lublin-polski port lotniczy obsługujący Miasto Lublin i okolice. Leży około 10 kilometrów na wschód od centrum Lublina, w pobliżu miasta Świdnik. Lotnisko ma pas startowy o długości 2520 metrów i może obsługiwać 4 Samoloty Klasy Boeing 737-800 jednocześnie.

Budowę port lotniczy Lublin rozpoczęto już w 1935 roku, a oficjalnie otwarto — 4 czerwca 1939 roku. Był wykorzystywany do celów dydaktycznych przez tutejszą szkołę pilotażową. W 1949 roku Rząd Polski podjął decyzję o budowie małego hangaru położonego obok lotniska. Od 1956 roku zaczęto tu stawiać i naprawiać pierwsze śmigłowce.

W 2000 r. rząd postanowił zbudować tutaj nowe lotnisko, ale plan ten zaczął być realizowany dopiero w 2010 r., kiedy pojawiły się inwestycje. Oficjalne otwarcie miało miejsce 17 grudnia 2012 roku. Lublin airport jest jednym z najnowszych portów lotniczych w Polsce, a także jedynym w tej części kraju.

Lublin Lotnisko Przyloty

Loty przylatujące

Zawsze ważne jest, aby spotkać przyjaciół lub krewnych na lotnisku, aby znać dokładny czas przybycia samolotu, aby nie czekać godzinami na stacji. Dla wygody pasażerów i gości lotnisko umieszcza odpowiednie informacje na internetowej tablicy przyloty samolotów Świdnik. Wystarczy mieć pod ręką urządzenie z dostępem do Internetu, niezależnie od tego, czy jest to smartfon, komputer, tablet czy laptop, a wszystkie informacje o przylotach na dziś i jutro stają się dostępne.

Zacznij monitorować status lotu z wyprzedzeniem, aby dowiedzieć się o opóźnieniu na czas i dostosować czas wyjazdu na lotnisko. Lotnisko przyjmuje codziennie kilkadziesiąt samolotów, których informacje są transmitowane na internetowych tablicach przyloty lotnisko Lublin.

Dane są stale aktualizowane, ale nawet w tej ogromnej tablicy można łatwo znaleźć interesujący Cię lot. Korzystanie z tablicy wyników online jest intuicyjne. W pięciu kolumnach wyświetlane są następujące dane:

 • godziny przyjazdu wg rozkładu jazdy;
 • numer lotu;
 • firma przewozowa;
 • miasto wyjazdu;
 • status lotu.

Lotnisko Świdnik Odloty

Informacje o wylotach

Dla tych, którzy wybierają się w podróż samolotem lub podróż służbową, najważniejsze jest, aby nie spóźnić się na lot. Jednak zbyt wczesne przybycie na lotnisko jest również niewygodne. Wielogodzinne czekanie na stacji kolejowej jest nieprzyjemnym zajęciem. W tym przypadku lotnisko udostępnia internetową tablicę odloty Lublin airport. Korzystając z usługi tablicy wyników online, zawsze będziesz informowany o anulowaniu lub opóźnieniu lotu, co oznacza, że będziesz mógł przyjechać na dworzec jak najbliżej początku rejestracji.

Online-tablica odloty pl Lublin, pokazuje Wszystkie loty w aktualnej dacie i na jutro. Użytkownik otrzymuje następujące informacje:

 • czas wyjazdu;
 • firma przewozowa;
 • numer lotu;
 • lotnisko odlotu i lądowania;
 • status lotu.

Ostatnia kolumna odnotowuje, czy pokład wystartował, jest w drodze, wylądował, jest opóźniony lub całkowicie odwołany.

Aby znaleźć swój samolot, musisz określić jego godzinę odlotu zgodnie z harmonogramem. Informacje o aktualnej dacie są podawane ze wszystkimi aktualnymi zmianami.

Linie lotnicze i kierunki

Lotnisko współpracuje z takimi przewoźnikami lotniczymi jak irlandzki «Ryanair» i Węgierski «WizzAir». Z lotniska latają również Polskie Linie Lotnicze «LOT», Litewskie linie lotnicze «Small Planet Airlines» oraz niemiecka firma «Lufthansa». Należy podkreślić, że lotnisko jest jednym z dwóch w Polsce, z którym współpracują brytyjskie linie lotnicze «EasyJet».

Linie największych w Europie irlandzkich tanich linii lotniczych Ryanair szybko zabiorą cię z Lublina do Londynu i Dublina.

Węgierski tani przewoźnik WizzAir może polecieć do następujących miast: Eindhoven, Londyn, Sztokholm, lotnisko Skavsta, Oslo. Do Monachium loty obsługuje jedna z największych linii lotniczych w Europie-niemiecka Lufthansa i brytyjski przewoźnik BMI Regional. Polski LOT prowadzi loty do Tel Awiwu. Jedna z największych tanich linii lotniczych z Wielkiej Brytanii EasyJet obsługuje loty na lotnisko Mediolan-Malpensa we Włoszech.​

Terminal

port lotniczy lublin

W skład Lublin lotnisko wchodzi kilka ważnych obiektów: dwa terminale pasażerskie, stacja pogodowa, system nawigacji, sale wypoczynkowe dla klientów, przechowalnia bagażu, kilka kantorów i banków. Otwarto także kilka kawiarni, barów i restauracji, wolne od opłat, sale konferencyjne i konferencyjne. Duży nacisk kładziony jest na tworzenie komfortowych warunków dla osób niepełnosprawnych: rampy, balustrady, windy-windy.

Usługi na lotnisku

 • Przechowalnia bagażu i szafki — niedostępne.
 • Punkt informacyjny — znajduje się w strefie odlotów (landside), przed stanowiskami odprawy.
 • Food & Drink — koncesje żywnościowe na całym lotnisko Świdnik działają w różnych harmonogramach. Zaplecze rekreacyjne obejmuje Flying Bistro i Oddlot Cafe, a lokal Business Shark serwuje posiłki na świeżym powietrzu. Możesz również odebrać szybką przekąskę lub drinka w Przekaźniku lub 1 minutę, oba znajdujące się na lądzie.
 • Usługi rodzinne — przebieralnie Dla Dzieci znajdują się w całym terminalu.
 • Duty Free & Shopping — Aelia Beauty oferuje bezcłowe Perfumy i wody kolońskie po stronie lądowej, podczas gdy Aelia Duty-Free, położona po stronie powietrznej, oferuje szerszą gamę towarów bezcłowych. Ponadto znajdziesz rynek wygody i kiosk znajduje się na lądzie, a sklep z pamiątkami na pokładzie lotniczym.
 • Wymiana walut — kiosk Międzynarodowej Wymiany Walut (ICE) znajduje się na lądzie.
 • Owijanie bagażu — dostępne za nieznaną opłatą. Położenie: Hol główny, teren, w pobliżu punktu informacyjnego.
 • Usługi medyczne — dostępny jest punkt medyczny. Lokalizacja: Po stronie lądu, po lewej stronie terminalu. Godziny: Nieznane.
 • Ładowanie mobilne — w momencie aktualizacji nie mieliśmy żadnych informacji o dostępności ładowania mobilnego.
 • Sale modlitewne — Kaplica znajduje się na prawo od kasy, w pobliżu restauracji na lądzie.
 • Strefy odpoczynku — nie ma dedykowanych miejsc do spania, stref ciszy ani stref odpoczynku.
 • Prysznice — niedostępne.
 • Palenie — w strefie dla palących Jest dostępny Airside.

Parking Lotnisko Lublin

Jeśli przyjechałeś na Świdnik lotnisko samochodem, możesz zostawić go na parkingu. Na terenie lotniska znajdują się dwa parkingi (a i B) o łącznej liczbie do 450 miejsc. Zapłać za usługi parkingowe w kasie samoobsługowej, która znajduje się wewnątrz i na zewnątrz terminalu.

Parking a-dzienny i długoterminowy, znajduje się przed wejściem do hali odlotów. Dla pasażerów obowiązują usługi pakietów tygodniowych (80 zł) i dwutygodniowych (100 zł), które dają możliwość pozostawienia samochodu po niższej cenie. Parking B jest godzinowy i krótkoterminowy, znajduje się przed wejściem do hali przylotów. Jedna godzina parkowania tutaj kosztuje 5 zł. Oba miejsca parkingowe są wyposażone w miejsce «szybkie wysiadanie / szybkie wysiadanie» (Express drop off / Express drop on), w którym pasażerowie mogą bezpłatnie zatrzymać się do 10 minut.

Transport

Pociąg Świdnik Lublin

lublin airport

Z Lublina kursują pociągi z Dworca Centralnego Lublin Główny do stacji lotniska. Cena biletów to 5,30 zł, które można kupić w kasie dworca głównego lub u przewodnika (będzie drożej) lub na oficjalnej stronie internetowej, gdzie od razu można sprawdzić rozkład jazdy pociągów.

Autobusy Świdnik Lublin

Następnym sposobem podróży są bezpośrednie połączenia autobusowe. Jedna z firm przewozowych jest S24, które odjeżdżają z dworca PKS Lublin, ul. Tysiąclecia 8) bezpośrednio na lotnisko. Loty kursują przez całą dobę przez cały tydzień. Cena biletu wynosi 10 zł, a czas podróży 20 minut.

Bezpośrednie połączenie z lotniskiem posiada również autobus miejski nr 005, rozkład jazdy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej, bilet kosztuje 4 zł.

Taksówka na Lotnisko Lublin

Przed budynkiem terminalu nie ma tradycyjnego parkingu dla taksówek. Pasażer, który chce skorzystać z zalecanej usługi taksówkowej z lotniska, musi podejść do odprawy w terminalu. Taksówka dla Ciebie zostanie natychmiast wezwana.

Przydatne Informacje o Airport Lublin

Rok założenia: 2012
GMT: +1/+2
Współrzędne geograficzne Portu Lotniczego: latitud (51.24), longitud (22.71)
Lokalizacja: 10 km na wschód od centrum Lublina
Liczba terminali: 2
Kod IATA: LUZ
Kod ICAO: EPLB
Adres: Krola Jana III Sobieskiego 1, 21-040 Swidnik, Poland
Numer kontaktowy: +48 81 458 1400
Faks: +48 81 470 4600
E-Mail: info@airport.lublin.pl
Strona internetowa: airport.lublin.pl

Lotnisko Lublin Mapa