Lotnisko Poznań — Ławica (POZ)

lotnisko poznań

Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

Lotnisko Poznań-Ławica-jedno z najstarszych portów lotniczych w Polsce, położone koło Poznania. Znajduje się 5 kilometrów na zachód od centrum miasta. Lotnisko obsługuje loty lokalne, międzynarodowe i handlowe.

Lotnisko nazywa się Ławica od nazwy obszaru swojego położenia. Może przewozić około 1,5 miliona pasażerów rocznie.

Lotnisko Ławica zostało zbudowane w 1913 roku i było baza wojskową lotnictwa w okresie I wojny światowej. Część lotniska pozostała baza wojskową do 2009 roku. W 2001 roku otwarto nowy terminal, znacznie zwiększający ruch pasażerski.

Ławica Przyloty

Internetowa tablica przylotowa na lotnisko

Czekając na gości lub podróżując tranzytem, chcąc nie chcąc, musisz śledzić status lotu. W takim przypadku osoby odbierające będą mogły przyjechać na lotnisko dokładnie na czas, a pasażerowie tranzytowi zoptymalizują dalszą trasę.

Informacje o czasie lądowania samolotu można uzyskać nie tylko w budynku lotniska, ale także zdalnie. Wszystkie loty są wyświetlane na tablicy przyloty Ławica na dziś i jutro. Prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs o przejrzystej strukturze pozwala szybko poruszać się wśród wielu przylatujących samolotów.

Na pracę lotnictwa wpływa wiele czynników. Są to zarówno warunki pogodowe, jak i trudności techniczne, więc lot może zostać opóźniony lub odwołany w dowolnym momencie, A takie informacje najlepiej znać z wyprzedzeniem.

Harmonogram przyloty Poznań Ławica dzisiaj, przedstawiony na internetowej tablicy przylotów, pozwala poznać wszystkie szczegóły dotyczące lotów. Tutaj dostępne są następujące informacje o locie na dzień bieżący i następny:

 • numer lotu;
 • nazwa przewoźnika lotniczego;
 • lotnisko wylotu;
 • planowany czas lądowania;
 • status.

Poznań Ławica Odloty

Rozkład lotów odlatujących

Transport lotniczy to złożony, wieloetapowy proces. Zależą od wielu czynników. Warunki pogodowe, problemy techniczne, czynnik ludzki – wszystko to może opóźnić lub całkowicie odwołać lot. Lotnisko oferuje śledzenie lotnisko Poznań odloty za pomocą elektronicznej tablicy wyników. Wyświetla status lotu.

Jednak niewiele osób chce przybyć na miejsce i dowiedzieć się o opóźnieniu swojego liniowca. Aby nie spędzać dodatkowych godzin w poczekalni, musisz sprawdzić informacje przez Internet.

Ci, którzy spieszą się na lotnisko, mogą dziś zobaczyć tablicę wyników online Ławica odloty na naszej stronie internetowej. Zaleca się to zrobić tuż przed wyjściem z domu. Możesz sprawdzić status lotów podczas podróży-najważniejsze jest, aby mieć przy sobie urządzenie mobilne z podłączonym Internetem. Platforma jest przydatna dla pasażerów tranzytowych i tych, którzy są w powietrzu. Dowiedziawszy się o zmianach w harmonogramie w odpowiednim czasie, będziesz mógł dostosować swoje plany. Usługa jest zsynchronizowana z Departamentem terminalu lotniczego. Dane są aktualizowane z minimalnym opóźnieniem.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, na pokładzie znajduje się oznaczenie «zgodnie z harmonogramem», «w drodze», «przybył». W przypadku problemów status zmienia się na «opóźniony » lub»anulowany». Usługa nie wyświetla powodów, należy je wyjaśnić w przedstawicielstwie linii lotniczych.

Kierunki i Linie Lotnicze

Zarówno regularne loty 18 linii lotniczych, jak i czartery przylatują na to lotnisko.

Z Poznań Ławica odbywa się bezpośrednie połączenie lotnicze do ponad 40 miast Europy i Azji. Z lotniska latają tanie loty do Warszawy i Krakowa, Dortmundu i Berlina oraz do innych miast Europy Wschodniej i zachodniej.

This airport is Poland’s seventh airport based on passenger numbers and mainly used by Ryanair, Wizz Air and Enter Air. Lotnisko jest podstawą dla linii lotniczych Wizz Air.

Terminal

lotnisko ławica

Na Poznań lotnisko znajduje się jeden terminal. W 2012 i 2013 roku w terminalu lotniska przeprowadzono prace rozbudowy i modernizacji.

Rozbudowany terminal pasażerski został oficjalnie otwarty 28 maja 2012 roku, podzielony jest na 2 strefy przylotów i odlotów.

Usługi na lotnisku

 • W pobliżu punktu informacyjnego na lotnisku znajduje się bankomat, a usługi transferu walut są dostępne w przypadku odlotów, przylotów i odbioru bagażu.
 • W całym terminalu znajduje się wiele kawiarni i restauracji.
 • Bezcłowy jest dostępny w odlotów, wraz z dwoma ogólnymi sklepami sprzedającymi szereg przedmiotów w ogólnodostępnej części terminalu.
 • Na lotnisku dostępne są wózki i usługa owijania bagażu. Wyznaczone Biuro Rzeczy Znalezionych (tel: +48 697 015 801) prowadzony jest przez punkt informacyjny.
 • Inne udogodnienia na Ławica Poznań to przebieralnie dla dzieci i punkt pierwszej pomocy. Dodatkowo na poziomie 1 znajduje się taras widokowy.
 • Obecnie nie ma dostępnych sal konferencyjnych na lotnisku.
 • W całym terminalu dostępne są Telefony publiczne, z których mogą korzystać pasażerowie, a w niektórych kawiarniach można korzystać z bezpłatnego Wi-Fi.
 • Lotnisko jest w pełni dostępne, z windą i toaletą dla niepełnosprawnych. Bezpośrednio naprzeciwko wejścia do terminalu dostępny jest parking dla osób niepełnosprawnych. Pasażerom wymagającym dodatkowej pomocy zaleca się skontaktowanie się z linią lotniczą przed podróżą.

Pas startowy

Parkowanie jest możliwe przy odjazdach P1, przyjazdach/odjazdach P2,przyjazdach P3 (100 PLN za dzień), przyjazdach P5 i przyjazdach P6. Parking P6 jest czynny tylko w sezonie letnim. Wszystkie miejsca parkingowe na Poznan lotnisko znajdują się w odległości spaceru od budynku lotniska. Rezerwacja miejsca parkingowego jest możliwa za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Parkowanie P1 P2 P5, P6
60 protokół 6 PLN 8 PLN 89 PLN
1 dzień 70 PLN 60 PLN 89 PLN
2 dni 80 PLN 70 PLN 89 PLN
3 dni 90 PLN 80 PLN 89 PLN
1 tydzień 200 PLN 180 PLN 89 PLN
2 tygodnie 280 PLN 140 PLN 129 PLN
3 tygodnie 400 PLN 360 PLN 189 PLN

Transport Lądowy

Z lotnisko Poznan do centrum miasta bardzo łatwo dojechać komunikacją miejską, a jeśli nie chcesz czekać, możesz znaleźć taksówkę lub zarezerwować tani transfer w dowolne miejsce w mieście.

Autobus Poznań Główny Lotnisko Ławica

poznań ławica

Pomiędzy lotniskiem w Poznaniu a miastem kursują dwie linie autobusowe, jedna w ciągu dnia w godzinach 05:00-23:00 (linia autobusowa 159) i jedna w nocy w godzinach 23:30-04:00 (linia autobusowa 242). Linia autobusowa 159 kursuje między Poznan airport a przystankiem «Poznań Główny», przed dworcem głównym. Jest to regularny autobus, więc po drodze są przystanki. Przejazd autobusem do ostatniego przystanku «Rondo Kaponiera» na skraju centrum zajmuje 20 minut. Linia autobusowa 159 kursuje co 15-20 minut, również w weekendy i święta. Nocny autobus 242 odjeżdża tylko raz na godzinę w kierunku lotniska w Poznaniu i «Poznań Główny».

Bilety można kupić w automacie biletowym, w prawo po opuszczeniu hali przylotów. Ponadto można kupić bilety w automacie biletowym w autobusie, tylko za gotówkę. Bilet komunikacji miejskiej (autobus i Tramwaj) pozwalający na podróż przez 45 minut kosztuje 5,00 zł. Ważne jest, aby potwierdzić swój bilet na pokładzie autobusu lub tramwaju w maszynie «kasownik». Jeśli planujesz pobyt na kilka dni w Poznaniu, możesz kupić stosunkowo niedrogie bilety na 24 godziny (12,00 zł) i 7 dni (40,00 zł). Dzieci do lat 7 i seniorzy powyżej 70 lat mogą podróżować za darmo w Poznaniu.

Taxi Poznań Lotnisko

Taksówka do centrum Poznania kosztuje około 40 PLN (10 euro). Postój taksówek na lotnisku w Poznaniu znajduje się przed terminalem 3 (przyloty).

Poznań Lotnisko Wynajem Samochodów

Dwanaście wypożyczalni samochodów ma licznik na lotnisku, a mianowicie Avis, Budget, Hertz, Sixt, Europcar, Rent is, Osek, Panek, AutoNaCzas, Carnet, 99rent i CarFree. Wypożyczalnie samochodów znajdują się w strefie przylotów lotniska, wypożyczalnie samochodów są dostępne na parkingu P4.

Użyteczne informacje o Port Lotniczy Ławica

Rok założenia: 1913
GMT: +1/+2
Współrzędne geograficzne Portu Lotniczego: latitud (52.42), longitud (16.83)
Lokalizacja: 5 km na zachód od centrum Poznania
Liczba terminali: 1
Kod IATA: POZ
Kod ICAO: EPPO
Adres: Port Lotniczy Poznan-Lawica, 285 Bukowska St. 60-189, Poznan, Poland
Numer kontaktowy: +48 61 849 23 43
E-Mail: info@airport-poznan.com.pl
Strona internetowa: airport-poznan.com.pl

Poznań Ławica Mapa