Lotnisko Modlin — Warszawa (WMI)

lotnisko modlin

Port Lotniczy Warszawa-Modlin

Lotnisko Modlin — publiczny Port lotniczy położony 49 km na północ od centrum stolicy, w Nowym Dworze Mazowieckim, w dzielnicy Modlin. To od tego obszaru lotnisko otrzymało nazwę. Lotnisko to jest najczęściej używane przez tanie linie lotnicze, ale mimo to jest drugim co do popularności w Polsce.

Na miejscu tego lotniska mieściła się wcześniej baza wojskowa, która została przebudowana i przerobiona na pasażerski Modlin lotnisko obsługujący tanie linie lotnicze.

Głównym powodem przebudowy dawnej bazy wojskowej w Modlinie było to, że warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina przestało radzić sobie z ogromnym ruchem pasażerskim w związku z organizowaniem Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Terminal przeznaczony dla tanich linii lotniczych został przeciążony, a kolejki rejestracyjne zaczęły ustawiać się na zewnątrz budynku. Wówczas polskie władze postanowiły podjąć działania w celu przebudowy lotniska wojskowego, które będzie czynne całą dobę i będzie przyjmować wszystkie nocne loty do Warszawy.

Port lotniczy Warszawa Modlin został otwarty w 2012 roku.

Lotnisko Modlin przyloty

Jak korzystać z internetowego harmonogramu przylotów?

Monitorowanie lotów online pomoże uniknąć nieprzyjemnych nakładek na lotnisku związanych ze zmianą harmonogramu lotów. Pomoże w tym tablica Modlin przyloty, która wyświetla informacje online o przychodzących lotach od dzisiaj.

Wygodnie jest poznać status lotu dla tych, którzy spotykają krewnych lub partnerów biznesowych: nie musisz godzinami siedzieć w poczekalni, jeśli samolot jest opóźniony, ani tracić czasu na podróż na lotnisko, gdy lot jest całkowicie odwołany. Warto znać informacje o ruchu samolotu i pasażerach tranzytowych, co pozwoli im na najbardziej racjonalne dokowanie tras.

Internetowa tablica przyloty Modlin pokazuje przylot dużej liczby samolotów, ale to nie znaczy, że usługa Cię pomyli.

Tablica wyników jest podzielona na kolumny, które zawierają wszystkie niezbędne informacje:

 • numer lotu;
 • firma przewozowa;
 • cel podróży;
 • czas wyjazdu;
 • status lotu.

Modlin lotnisko odloty

Instrukcja — internetowa tablica odlotów z lotniska

Podróżując samolotem nie bez znaczenia będzie znajomość wszystkich aktualnych informacji dotyczących Modlin odloty. Dane są potrzebne nie tylko pasażerom, ale także odbiorcom. Oczywiście wszystkie szczegóły można znaleźć na lotnisku, ale znacznie wygodniej jest obserwować ruch samolotu w Internecie z domu lub biura. Ponadto otrzymane w odpowiednim czasie informacje, na przykład o odwołaniu lotu, wyeliminują potrzebę ponownego udania się na lotnisko, zaoszczędzą czas i pieniądze.

Nasza strona pomoże uprościć życie pasażerom lotniczym i ich bliskim, ponieważ oferuje Korzystanie z wygodnej tablicy wyników online z rozkładem lotów, za pomocą której w trybie online można śledzić odlot interesujących lotów.

Internetowa tablica lotnisko Modlin odloty zawiera aktualne informacje na dziś. Pokazuje numer lotu, nazwę linii lotniczej, do której należy statek, nazwę lotniska, do którego zmierza samolot, godzinę odlotu, a co najważniejsze – status lotu w tej chwili.

Wybierając odpowiedni okres w specjalnej kolumnie, możesz dowiedzieć się, co dzieje się z lotem. Możliwe opcje statusu:

 • wylecieć;
 • zgodnie z harmonogramem;
 • lot odwołany;
 • zatrzymany;
 • w drodze.

Linie lotnicze i popularne miejsca docelowe

Z lotniska samoloty lecą do 45 miast na świecie, najpopularniejsze trasy to Oslo, Bruksela, Londyn, Tel Awiw, Belfast i inne. Najpopularniejsze miejsca docelowe to Europa, Afryka Północna, Bliski Wschód i Azja Środkowa.

Usługi w zakresie przewozów międzynarodowych świadczy jedyna duża linia lotnicza Ryanair.

Obecnie linie lotnicze obsługują wszystkie rodzaje lotów pasażerskich:

 • wewnętrzny;
 • czarterowy;
 • międzynarodowy.

Terminal lotniska

modlin lotnisko

Terminal pasażerski Modlin airport ma dwie kondygnacje naziemne, jedną podziemną kondygnację techniczną i zajmuje łącznie 13 380 m2.

Na 1. piętrze terminalu pasażerskiego znajduje się bezpłatna całodobowa poczekalnia z tablicami odlotów i przylotów, kioski z prasą i kartami płatności mobilnych oraz bankomaty. Pasażerowie mogą skorzystać z baru z napojami i przekąskami bezalkoholowymi, bezpłatnych toalet i pomocy technicznej. Na lotnisku znajduje się sklep bezcłowy i pokój dla dzieci.

W terminalu przez całą dobę działa wystawa, na której prezentowane są prototypy samolotów z 30 lat ubiegłego wieku. Lotnisko składa się z ergonomicznych pomieszczeń, które charakteryzują się dokładnym rozmieszczeniem stref dla wygodnego ruchu pasażerów. Nie ma przechowalni bagażu. W przyszłości planowane jest dodanie nowych pomieszczeń.

Obszar kontroli, wejścia na pokład i odlotu

Obszar widokowy znajduje się po prawej stronie wejścia na lotnisko. Przegląd jest jedną ze standardowych procedur, w których odbywa się Kontrola pasażerów i bagażu podręcznego. Tutaj zostaniesz poproszony o usunięcie i usunięcie metalowych przedmiotów, pasków, zegarków, łańcuchów, kluczy, monet z kieszeni. W specjalnej walizce musisz umieścić smartfon, tablet, laptop (wraz z ładowarkami).

W Warszawa Modlin lotnisko jeden z najdokładniejszych oględzin na terenie całej Unii Europejskiej.

Po przejściu standardowych procedur pasażer przechodzi do strefy odlotu. Tutaj można odwiedzić sklepy i kawiarnie. Kawa kosztuje €2,5, a hot dog kosztuje €3. Płatności za zakupy są dozwolone również w lokalnej walucie-złotych polskich.

Na lotnisku jest kilka bram odlotów, wszystkie umieszczone obok siebie. Na każdej bramie znajduje się tablica informująca o locie, na którym odbywa się wejście na pokład, oraz o godzinie odlotu. Pół godziny przed wejściem na pokład pasażerowie zaczynają się gromadzić przed bramą, pierwszy zaoferuje bezpłatny bagaż.

Pracownicy firmy Ryanair podchodzą do pasażerów i sprawdzają bagaż pod kątem określonych parametrów oraz karty pokładowe. Żółte etykiety są naklejane na walizki pasażerów, którym zaoferowano bezpłatny bagaż. Przy takim bagażu wejście na pokład samolotu jest zabronione. Istnieją 2 kolejki-priorytetowa i zwykła. Pierwszeństwo wejścia na pokład jest płatne przy zakupie biletów na stronie internetowej linii lotniczej.

Parking lotnisko Modlin

Na terenie lotnisko Warszawa Modlin znajdują się trzy rodzaje parkingów, z których każdy przeznaczony jest dla określonego rodzaju transportu.

 • R1. Mieści 600 samochodów i znajduje się bliżej budynku lotniska. Ten parking jest przeznaczony na krótkoterminowy parking od kilku godzin do 5 dni. Koszt usługi wynosi 8-110 zł w zależności od czasu postoju. Możesz zostawić samochód na okres od 1 godziny do 5 dni. Bezpłatny parking jest dozwolony przez okres krótszy niż 10 minut do 4 razy dziennie.
 • R3. Przystosowana do 200 miejsc. Znajduje się 500 m od budynku lotniska. Odpowiedni dla tych, którzy chcą zostawić samochód na kilka dni. Koszt usług wynosi 12-80 zł. Czas parkowania-od 1 godziny do 5 dni. Jeśli czas postoju nie przekracza 10 minut (do 4 razy dziennie), opłata nie jest pobierana.
 • Parking Modlin Lotnisko R7. Znajduje się 3 km od budynku terminalu lotniczego. Ci, którzy zdecydują się zostawić tutaj swój samochód, otrzymują bezpłatny transfer w obie strony. Parking jest przeznaczony do długotrwałego parkowania pojazdów. Opłatą za usługi wynosi 45-190 zł. Okres dopuszczalnego parkowania-od 1 dnia do 1 miesiąca. Każdy dzień powyżej ustalonej normy jest płatny w wysokości 5 zł.

Lotnisko Modlin dojazd

Warszawa Modlin bus

warszawa modlin bus

Najprostszą i najtańszą opcją są autobusy ModlinBus i OK bus. Pod dwiema nazwami jeździ ten sam przewoźnik. Mają wspólny harmonogram, a bilety można kupić na stronach internetowych obu firm. W drodze autobus 40 minut z Centrum Warszawy na lotnisko. Autobusy i minibusy są komfortowe, klimatyzowane i oferują bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Standardowa cena biletu wynosi 33 zł, ale przy wcześniejszej rezerwacji na stronie internetowej ModlinBus bilety kosztują od 9 zł.

Bilety są sprzedawane w autobusie przy wejściu na pokład w Warszawie i na lotnisku przy kasie przy wyjściu ze strefy przylotu. W autobusie bilety są sprzedawane tylko wtedy, gdy dostępne są wolne miejsca, więc lepiej kupić bilet online.

Warszawa Modlin pociąg

Na stacji kolejowej w Modlinie zatrzymują się pociągi Kolei Mazowieckiej, TLK (Twoje Linie Jolejowe) i EIC (Express InterCity). Z dworca na lotnisko regularnie kursują autobusy Kolei Mazowieckich, które zapewniają szybki transfer do centralnego wejścia terminalu pasażerskiego.

Kolej azowska przygotowała specjalną ofertę dla osób zmierzających do lub z lotniska. Nazywa się to «biletem lotniczym». To taki sobie jedyny bilet, który daje możliwość w korzystnej cenie dojazdu z Warszawy na lotnisko, lub odwrotnie z lotniska przyjechać do miasta. Linię kolejowa obsługują specjalnie zakupione do tego połączenia nowoczesne pociągi Elf. Każdy z nich jest przeznaczony do 190 miejsc siedzących i jest wyposażony w dodatkowe wnęki na bagaż pasażerów. Wewnątrz każdego pociągu znajduje się system klimatyzacji i nadzoru wideo.

Co 20-30 minut między dworcem kolejowym w Modlinie a terminalem lotniska w Modlin Warszawa kursują autobusy. Są łatwe do rozpoznania, ponieważ są pomalowane farbami kolei Mazowieckiej. Każdy autobus posiada klimatyzację, może zabrać na pokład do 70 pasażerów i jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozkład jazdy autobusów jest zawarty zgodnie z rozkładem przylotów / odlotów pociągów.

Transfer

Gdy podróżuje więcej niż 2 osoby i ma duży bagaż, rezerwacja transferu z lotniska do hotelu może być optymalna w cenie. Lepiej jest zarezerwować transfer z wyprzedzeniem, online, zostaniesz powitany tabliczką znamionową, a bariera językowa nie będzie przeszkodą, ponieważ kierowca będzie już wiedział, gdzie cię zabrać.

Trasa

Lotnisko Modlin Warszawa znajduje się w odległości 49 kilometrów na północny wschód od centrum stolicy Polski. W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska krzyżują się dwie ważne trasy: autostrada S7 łącząca Kraków i Gdańsk oraz autostrada DK62 łącząca Strzelno-Włocławek-Wyszków-Sokołów Podlaski-Szymanowice.

Przydatne informacje o port lotniczy Modlin

Rok założenia: 2012
GMT: +1/+2
Współrzędne geograficzne Portu Lotniczego: latitud (52.45), longitud (20.65)
Lokalizacja: 49 km na północ od centrum Warszawy
Liczba terminali: 1
Kod IATA: WMI
Kod ICAO: EPMO
Adres: Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, ul. gen. Wiktora Thommee 1a 05-102, Nowy Dwor Mazowiecki, Poland
Numer kontaktowy: +48 801 80 18 80
Faks: +48 801 80 18 80
E-Mail: bh@modlinairport.pl
Strona internetowa: modlinairport.pl

Mapa Warszawa lotnisko Modlin