Lotnisko Goleniów (SZZ)

lotnisko goleniów

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność” (SZZ)

Lotnisko Goleniów — jest głównym krajowym i międzynarodowym portem lotniczym obsługującym Miasto Szczecin w Polsce. Leży 45 km na północny wschód od miasta, w pobliżu miasta Goleniów, w miejscowości Glewice. Około 1,6 miliona mieszkańców mieszka w obszarze jego usług.

Lotnisko Goleniów zostało zbudowane w latach 1953-1956 w trakcie zimnej wojny , 5 km na wschód od Goleniowa. Został zbudowany jako standardowe lotnisko wojskowe z pasem startowym 1800 m × 45 m i podstawową infrastrukturą lotniska. W 1967 roku lotnisko cywilne w Dąbiu zostało przeniesione na to miejsce. W latach 1976-77 pas startowy powiększono do 2 500 m i zbudowano nowy terminal pasażerski .

Pracę nad poprawą pasa startowego i głównego peronu przeprowadzono w 1998 roku. Zasilanie Lotnisko Szczecin wraz z pasem startowym i oświetleniem zbliżeniowym zostało zmodernizowane w 1999 roku. Nowy terminal pasażerski został otwarty w 2001 roku, a w 2005 roku rozpoczęto prace nad dalszą rozbudową terminalu. budowa nowej wieży kontrolnej rozpoczęła się w 2004 roku i została ukończona do końca 2005 roku. Rozbudowa terminalu zakończyła się w kwietniu 2006 roku, kiedy to lotnisko zostało przemianowane na «Solidarność».

Lotnisko Goleniów Przyloty na Żywo

Jak śledzić przylatujący lot

Wybierając się na lotnisko, aby spotkać przyjaciół, kolegów lub krewnych, należy zdawać sobie sprawę ze zmian w harmonogramie lotów. Jeśli lot zostanie opóźniony lub przełożony, będziesz musiał długo czekać w budynku terminalu lotniczego. Jeśli zostanie odwołany, zmarnujesz czas i pieniądze na podróż. Ostrzeganie o korektach w rozkładzie jazdy nie zawsze jest możliwe, ratuje sytuację internetowa tablica przyloty Goleniów.

Wszystkie dane, które Cię interesują, są teraz dostępne z komputera, smartfona lub tabletu. Możesz sprawdzić, jak długo samolot jest opóźniony, siedząc w domu lub w biurze.

Taka usługa pomoże Ci racjonalnie zarządzać czasem, nie musisz na próżno czekać na odpowiedni samolot. Dowiedziawszy się o opóźnieniu z wyprzedzeniem, dotrzesz dokładnie do momentu wejścia na pokład. Tutaj znajdują się wszystkie informacje wyświetlane na tablicy lotnisko Goleniów przyloty:

 • numer i status lotu;
 • punkt wyjazdu;
 • przewidywany czas przyjazdu;
 • nazwa przewoźnika.

Lotnisko Goleniów Odloty

Internetowy rozkład lotów odlatujących

Pasażerowie lotniska mogą śledzić dane dotyczące lotów za pomocą internetowej tablicy Goleniów lotnisko odloty. Możesz sprawdzić wszystkie aktualne informacje z tabletu lub smartfona w dowolnym miejscu: w domu, w pracy, w podróży. Czas przed lądowaniem spędzisz spokojnie, z pewnością, że na czas dowiesz się o wszystkich zmianach.

Dzięki niemu możesz sprawdzić dane na dziś lub jutro, aby upewnić się, że twój samolot odlatuje zgodnie z harmonogramem. Tablica wyników online zawiera wszystkie niezbędne informacje:

 • numer i status lotu;
 • cel podróży;
 • godziny odlotów wg rozkładu jazdy;
 • nazwa przewoźnika.

Jeśli odprawa już się rozpoczęła, w kolumnie «Status lotu» pojawi się odpowiedni wpis. Aby dowiedzieć się o opóźnieniu lub odwołaniu odlotu, należy regularnie przeglądać internetową lotnisko Goleniów tablica odlotów. Informacje na dziś są szybko aktualizowane.

Kierunki i Linie Lotnicze

Zarówno regularne loty 6 linii lotniczych, jak i czartery przylatują na to lotnisko. Do najpopularniejszych lotów linii lotniczych należą: LOT (Warszawa, Oslo), Ryanair (Dublin, Liverpool, Londyn), WizzAir (Oslo, Stavanger) i inne. Loty odbywają się głównie w ośmiu kierunkach do czterech krajów. Bilety lotnicze do Polski można kupić z dowolnego dużego lotniska w Europie.

Terminal

lotnisko szczecin

Szczecin Lotnisko posiada niewielki i zwarty pas startowy na północ od pasa startowego. Na parterze znajdują się stanowiska odprawy, Hala odlotów i hala przylotów. Lotnisko ma cztery bramki wejścia na pokład, 3 i 4 dla lotów Schengen, 1 i 2 dla lotów spoza strefy Schengen.

Na lotnisku znajdują się 4 bary/kawiarnie, 6 sklepów, bankomat, poczta, bezpłatny dostęp do Internetu WiFi, Pokój matki i dziecka, salon executive lounge i salon VIP. Motel Chata pilota znajduje się na terenie lotniska, około 1 km od budynku terminalu.

Usługi w terminalu lotniska

 • Bankomaty — bank Pekao, Euronet.
 • Kaplica — Ekumeniczna Kaplica na lotnisku znajduje się w poczekalni odlotów. Otwarte codziennie od 4:00 do 24: 00. Wygodna przestrzeń do modlitwy dla pasażerów wszystkich wyznań i religii.
 • Pokój opieki nad dzieckiem — czy podróżujesz z dzieckiem? Zapraszamy do pokoju opieki nad dzieckiem, aby zmienić pieluchy i nakarmić dziecko. Klucz dostępny w Punkcie Informacyjnym.
 • Sala konferencyjna — można wynająć salę konferencyjną w terminalu pasażerskim i budynku administracji: dla 2-6 osób; do 20 osób.
 • Wymiana walut — Kantor wymiany walut na lotnisku kupuje i sprzedaje waluty polskie i zagraniczne. Najlepsze ceny podczas wakacji letnich i zimowych! Prawie każda dostępna waluta.
 • Pierwsza pomoc — Pierwsza Pomoc przedśrodkowa w nagłych wypadkach i przygotowanie rannych do transportu medycznego; pomoc udzielana przez przeszkolonych ratowników medycznych. Aby poprosić o pomoc, skontaktuj się z personelem lotniska.
 • Internet Wi-Fi — bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu jest dostępny na lotnisko Goleniow. Podłącz urządzenie do airport-free-wifi. Następnie otwórz przeglądarkę i zaakceptuj połączenie, klikając OK na naszej stronie internetowej, która zostanie automatycznie otwarta, i pobierz aktualne informacje z naszego magazynu Sky Surfer.
 • Zagubiony bagaż — pełna informacja o zagubionym bagażu dostarczana codziennie w godzinach 07:00-22: 30 przez służby lotniska SZZ.
 • Taras widokowy — taras widokowy otwarty codziennie w tym samym czasie co terminal.
 • Plac zabaw — zapraszamy naszych najmłodszych pasażerów. Plac zabaw znajduje się na hali odlotów Non Schengen. Jest pełna przedmiotów dla dzieci do lat 7. Regulamin znajduje się obok palyground. Jest otwarty w tych samych godzinach co Hala odlotów.
 • Poczta — pełen zakres usług pocztowych.
 • Kasa biletowa — informacje o cenach biletów, kalkulacji cen połączeń łączonych, informacje o rozkładach głównych przewoźników, takich jak PLL LOT, Wizzair, Ryanair i Norwegian.

Lotnisko Szczecin Goleniów Parking

Lotnisko posiada dwa miejsca parkingowe, oba w bardzo niewielkiej odległości od terminalu. Łącznie port lotniczy Goleniów dysponowało blisko 500 miejscami parkingowymi, dostępnymi na parkingu czerwonym i zielonym. Pierwsze 10 minut można zaparkować za darmo na obu parkingach.

Parking (czas) Czerwony Zielony
60 minuty 9 PLN 5 PLN
1 dzień 77 PLN 25 PLN
2 dzień 117 PLN 40 PLN
3 dni 157 PLN 55 PLN
1 tydzień 317 PLN 89 PLN
2 tygodnie 597 PLN 124 PLN
3 tygodnie 877 PLN 150 PLN

Dojazd Z i Na Lotnisko

Pociągi Goleniów Szczecin

szczecin lotnisko

Lotnisko posiada własną stację kolejową, z której kursują pociągi w kierunku Szczecina. Stacja kolejowa została otwarta w 2013 roku, ale ma niewielką wartość, ponieważ niewiele pociągów kursuje do iz lotniska. Średnio co dwie godziny pociąg regionalny odjeżdża z lotniska, czas podróży wynosi 50 minut. Główny dworzec kolejowy w mieście nosi nazwę Szczecin Główny.

Za bilet w jedną stronę zagra około 15 złotych, bilety można kupić w automatach biletowych. Poza tym można kupić bilety za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej. Koszt biletu 11.70 Planar 13.50 PLAN na jedną podróż, w zależności od pory dnia. Gniazdka elektryczne są dostępne w pociągu i można korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Bilety są ważne do 3 godzin od wybranej daty i godziny.

Busy Goleniów Szczecin

Jeśli chcesz podróżować środkami transportu publicznego z i / lub na lotnisko, Możesz również wybrać minibusy PKSSzczecin. Podobnie jak pociąg, autobus kursuje kilka razy dziennie. Harmonogram minibusów jest jednak lepiej dostosowany do godzin przylotu i odlotu. Autobus kursuje do iz lotniska 6 do 8 razy dziennie. Minibus z lotniska kursuje przez Goleniów, Dworzec PKP i PKS Szczecin do końcowego przystanku Plac Rodła w centrum miasta. Czas przejazdu to 55 minut, bilety dostępne są już od 4,99 zł. Bilety można kupić online, na lotnisku i dworcu autobusowym.

Taxi Goleniów Lotnisko

Ze względu na dużą odległość przejazd taksówką z lotniska do centrum Szczecina jest dość drogi, trzeba wziąć pod uwagę cenę 175 PLN (40 euro).

Przydatne informacje o Szczecin Goleniów

Rok założenia: 1956
GMT: +1/+2
Współrzędne geograficzne Portu Lotniczego: latitud (53.59), longitud (14.89)
Lokalizacja: 46 km na północny wschód od Szczecina
Liczba terminali: 1
Kod IATA: SZZ
Kod ICAO: EPSC
Adres: Glewice 1a, 72-100 Goleniów, Polska
Numer kontaktowy: +48 91 4817400
Faks: +48 91 4183383
E-Mail: info@airport.com.pl
Strona internetowa: airport.com.pl

Mapa dla Szczecin Airport