Lotnisko Chopina Odloty (WAW)

Lotnisko Chopina Odloty
Dla wszystkich osób w podróży ważne jest, aby śledzić faktyczny czas startu samolotu. Wiedza o konkretnej godzinie odloty pozwala na lepsze i bardziej komfortowe zaplanowanie swojej podróży. Jeśli wiesz z wyprzedzeniem, że samolot został opóźniony o kilka godzin, możesz spędzić ten czas w domu. Nawet jeśli tylko odprowadzasz kogoś na lotnisko, możesz zaplanować to zgodnie z rzeczywistym czasem odlotu z lotniska Chopina w Warszawie.

Ponadto, zawsze warto zostawić sobie margines czasu na parkowanie lub po prostu zrelaksować się przy dodatkowej filiżance kawy podczas oczekiwania na lot.

Sprawdź czas odlotu swojego lotu z lotniska w Warszawie

Dane wyświetlane na naszej stronie są zsynchronizowane z działem lotów krajowych i międzynarodowych na lotnisku Chopina. Aktualizacje mogą być jednak wyświetlane z niewielkim opóźnieniem, ponieważ nasza strona internetowa nie jest bezpośrednim dostawcą danych. Z tego powodu nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za możliwe rozbieżności na tablicy online. Dokładnie wyświetlamy wszystkie dane dostarczone nam przez oficjalną tablicę Lotniska Chopina Odloty. Korzystanie z naszej internetowej tablicy odlotów jest tak proste, że nawet dziecko może sobie z tym poradzić.

Aby sprawdzić godzinę odlotu samolotu na jutro, należy odwiedzić naszą stronę po północy lub w dniu lotu. Każda tablica odlotów online pokazuje jedynie odloty z warszawy z danego dnia. Co najważniejsze — nasza usługa jest całkowicie bezpłatna. Tablica odlotów zawiera wszystkie informacje na temat odlotów warszawskiego lotniska w danym dniu. Łatwo jest znaleźć potrzebny lot dzięki przejrzystości i prostocie interfejsu tablicy odlotów. Odnajdziesz swój lot w mgnieniu oka. Po prostu wybierz nazwę lotu z listy, a zobaczysz wszystkie najważniejsze informacje na jego temat.

Oprócz informacji o zmianach czasu odlotu, na tablicy “Lotniska Chopina Odloty” można znaleźć następujące dane:

  • numer lotu
  • nazwa przewoźnika
  • Lotnisko docelowe
  • planowana godzina odlotu

Odprawa na lotnisku w Warszawie

Odlotu z Lotniska w Warszawie

Stanowiska odprawy znajdują się na drugim piętrze terminala okęcie odloty, w strefie odlotów. Obejmują rzędy odprawy C, D, E. Usługi dostępne w hali odlotów: wymiana walut, biuro podróży, miejsce spotkań. Bramki boardingu: bramki 24 do 1 (po lewej), bramki 25 do 30 (po środku), bramki 31 do 45 (po prawej). Należy pamiętać, że za strefą wolnocłową, w pobliżu bramek 25 i 26, znajduje się punkt informacyjny, punkt dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz stanowisko transferowe.

Aby nadążyć za dynamicznym rozwojem usług lotniczych, w tym nowych lotów międzykontynentalnych i poza strefą Schengen, lotnisko w Warszawie rozszerzyło obszar kontroli paszportowej. Aktualnie dostępnych jest aż 18 stanowisk dla pasażerów odlatujących.

Stanowisko odprawy

Numery stanowisk odprawy są wyświetlane na tablicach informacyjnych w terminalu. Numer stanowiska odprawy można również poznać w punkcie informacji na lotnisku lub kontaktując się z obsługą klienta pod numerem telefonu 22 650 42 20. Punkty odprawy posiadają numery od 101 do 292.

Bagaż rejestrowany należy zdać i sprawdzić przy stanowisku odprawy. Potrzebny do tego będzie dowód osobisty lub paszport oraz bilet lub potwierdzenie rezerwacji lotu. Jeśli lecisz do USA lub do kraju, który wymaga posiadania wizy, zostaniesz poproszony jej okazanie.

Przy odprawie otrzymasz kartę pokładową z dołączonym dowodem nadania bagażu. Karta pokładowa umożliwia dokonywanie zakupów w punktach sprzedaży w strefie pasażerskiej oraz wejście na pokład samolotu. W przypadku reklamacji bagażu wymagany jest dowód nadania bagażu.

Odprawa rozpoczyna się 2 godziny przed planowanym czasem odlotu (3 godziny w przypadku lotów transatlantyckich) i zostaje zamknięta ok. 45 minut przed odlotem.

Samodzielna odprawa

Lotnisko Chopina Informacja
Pasażerowie linii lotniczych LOT, Lufthansa, Finnair, Turkish Airlines, KLM i Air France mogą korzystać z jednego z 23 samoobsługowych stanowisk odprawy znajdujących się w Terminalu Odloty Lotniska Chopina.

Po skorzystaniu z samodzielnego stanowiska odprawy pasażerowie podróżujący z bagażem podręcznym mogą przejść bezpośrednio do punktu kontroli bezpieczeństwa.

Pasażerowie podróżujący z bagażem rejestrowanym (nadawanym) muszą nadać swoje bagaże w standardowych punktach odprawy.

Odprawa online

  • Możesz odprawić się na lot w domu lub w biurze;
  • Odprawa online rozpoczyna się na 24 godziny i kończy na 45 minut przed planowanym odlotem;
  • Możesz wybrać swoje miejsce na pokładzie;
  • Możesz samodzielnie wydrukować kartę pokładową;
  • Nie musisz czekać w kolejce do stanowiska odprawy na Lotnisku.